Pokoje pod Lubaniem

Warto zobaczyć te miejsca.

Proponujemy zapoznanie się z regionem, który przez wielu naszych gości uważany jest za najpiękniejszy w Polsce!

Pieniny

Najbardziej oczywisty kierunek - niezbyt wysokie, ale nieprawdopodobnie malownicze ze względu na widoki ze stromych szczytów na Dunajec. Kilkugodzinne wycieczki na Sokolicę czy Trzy Korony, mimo chwilami stromych podejść są w zasięgu turystów nie wprawionych w górskich wyprawach. Warto również pamiętać o najwyższym szczycie Pienin - Wysokiej, która leży właściwie na granicy ze Słowacją.

Z Krościenka nad Dunajcem (16km od Ochotnicy) wejdziemy na Trzy Korony (4h w obie strony z Krościenka) i Sokolicę (Krościenko-Trzy Korony-Sokolica-Krościenko - ok. 6h ).

Na Wysoką dotrzeny - ze Szlachtowej (żółty szlak zaczyna się przy tartaku) lub z Jaworek (początek w słynnym wąwozie Homole, albo kawałek dalej w rezerwacie Biała Woda).

 

Gorce

Nie trzeba nigdzie jechać - 300 metrów od naszego domu wiedzie szlak na Lubań z przepiękną panoramą na Tatry i Jezioro Czorsztyńskie. Wycieczka na 5-6 godzin dla turystów o przeciętnej kondycji.

10 kilometrów w stronę Nowego Targu jest Przełęcz Knurowska, gdzie można zostawić samochód i wspiąć się na Turbacz i Jaworzynę Kamienicką (tutaj także powinno wystarczyć ok 6 godzin). Można też odbić na czarny szlak i dotrzeć do Stawku Pucułowskieg o (5,5h z przełęczy w obie strony)

Na popołudniowy spacer proponujemy 4-5 godzinną, niezbyt męczącą wędrówkę na Pańską Przehybkę i powrót przez Magurki. Z Ochotnicy Górnej trzeba udać się na os. Jaczcze - ok. 12 km.

Na Gorc z Ochotnicy (licząc od momentu, kiedy szlak odbija od szosy w Gorcowym) idzie się 5h w obie strony.

 

Beskid Sądecki

Ze Szczawnicy prowadzi szlak na Przehybę (ok. 6 godzin), a z Białej Wody na Wielkiego Rogacza (ok. 5 godzin).

 

Beskid Wyspowy

Mogielica (wejście na szlak ze Szczawy - 22km) wejście ok 4,4h.

Tatry Polskie i Słowackie

Do Zakopanego jest 50km, do Starego Smokowca 78km.

Serwisy internetowe o szlakach górskich: www.mapa-turystyczna.pl, www.szlaki.net.pl,

 

Oprócz gór

Dla zmęczonych chodzeniem jest sporo możliwości aby odpocząć aktywnie. W Szczawnicy (22km) można wynająć rowery i pojechać przełomem Dunajca do Czerwonego Klasztoru na Słowacji (ok. 1,5h w jedną stronę rowerem, pieszo - 2,5h) w większości po płaskiej ścieżce. Można wrócić wypożyczonym rowerem lub spłynąć przełomem Dunajca z flisakami, lub kajakiem (opcja raczej dla wcześniej już pływających kajakami).

Można ze Szczawnicy wjechać kolejką linową na Palenicę. Zjeżdżalnie grawitacyjne są też w Kluszkowcach (26km) oraz Tatrzańskiej Łomnicy na Słowacji (72km).

Jezioro Czorsztyńskie z zamkami Czorsztyn i Niedzica oferuje nie tylko piękne widoki. Można zwiedzić muzeum na zamku w Niedzicy, w sezonie letnim wypożyczyć kajak lub rower wodny.

Warte zobaczenia w okolicy są zabytkowe kościoły w Krościenku nad Dunajcem, Trybszu i Dębnie.

W okolicach jest wiele miejsc, gdzie można zbierać grzyby oraz łowić pstrągi - informacja na miejscu.

Ciekawą alternatywą, zwłaszca, kiedy nie dopisze pogoda, jest wycieczka do jaskiń na Słowacji.

Najbliższe jaskinie, to Jaskinia Bieliańska (65-72km) i Jaskinia Vażecka (109-115km).

  meteor24 

Największa w Polsce baza noclegowa.

Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty relaksu i aktywnego wypoczynku w Pieninach!